تور تایلند

 تور تایلند

کشور تایلند در جنوب شرقی آسیا واقع شده است، که مجموعا حدودا مساحتی بالغ بر ۵۱۳،۰۰۰ کیلومتر مربع دارد و تقریبا ۶۴ میلیون نفر را در خود جای داده‌است. تایلند از نظر بزرگی ۵۰ امین کشور در جهان است و ۱۲ امین در آسیا است. سفر به تایلند یک نسیم رویایی است، زیرا این کشور دارای یک سیاست گردشگری پیشرفته ای است و همچنین یک شبکه گسترده ای از زیرساخت ها و هتل ها را داراست که به رفاه بیشتر گردشگران تور تایلند می پردازد. اما قبل از برنامه ریزی سفر به تایلند، خوب است که از تمام اطلاعات ضروری در مورد کشور تایلند، از جمله زمان بهترین زمان برای رفتن، چه چیزی با خود بردن، چه چیزهایی خرید کردن، آگهی های فرهنگی، شماره تلفن های ضروری و همه نکاتی که به شما کمک می کند تا در تور تایلند سفر خوب و لذت بخشی را سپری کنید.

تور تایلند -تور تایلند ارزان-قیمت تور تایلند- تور ارزان تایلند-تور تایلند قیمت-تور تایلند لحظه آخری5

تاریخچه

کشور تایلند در گذشته با نام سیام خوانده میشد تا اینکه دولت رسما به تغییر نام اقدام کرد و به تایلند تغییر داد، واژه ی تای در زبان تایلندی به معنی لبخند می باشد، از این رو گردشگران تور تایلند حتما در طول سفر خود کشور لبخندها را خواهند شنید. کشور تایلند در قرن های نهم الی سیزدهم تحت امپراطوری خمر بوده است، خمر در زمانی به نوبه ی خود امپراطوری قدرتمند و بزرگی در آسیا بود که بعد از مدت زمان کوتاهی از بین رفت. تا نیمه دوم قرن بیستم، مردم تایلند عمدتا به کار کشاورزی می پرداختند، اما از دهه ۱۹۶۰ تعداد زیادی از مردم به شهر بانکوک، پایتخت تایلند و دیگر شهرها منتقل شدند. اگر چه بزرگترین شهر تایلند بانکوک، اما شهرهای دیگری مانند چیانگ مای در شمال، خن کان و اودون تانی در شمال شرقی، پاتایا در جنوب شرق تایلند وجود دارد.

تور تایلند -تور تایلند ارزان-قیمت تور تایلند- تور ارزان تایلند-تور تایلند قیمت-تور تایلند لحظه آخری5

سفر به تایلند

همه ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان به تایلند، کشور لبخندها سفر می کنند. این کشور هم برای ورود به آن نیاز به ویزا دارد، البته شهروندان بعضی کشورها مانند ایالات متحده، انگلستان، آلمان، فرانسه و سنگاپور نیازی به ویزا ندارند. گردشگران دیگر کشورها برای شرکت در تور تایلند لحظه آخری باید قبل از سفر اقدام به دریافت ویزا کنند، ویزای توریستی تایلند یک ماهه است و شما باید تا قبل از این ۳۰ روز به کشور مبدا خود بازگردید. شما برای دریافت ویزای تایلند نیازی نیست که خودتان به سفارت تایلند بروید.

زبان مردم تایلند

زبان تایلندی زبان ملی مردم تایلند است که توسط حدود هشتاد درصد از شصت میلیون نفر ساکن در کشور آسیای جنوب شرقی سخن گفته می شود. برای شرکت در تور تایلند ارزان قطعا نیازی نیست که شما هم با این زبان صحبت کنید اما به عنوان گردشگر خیلی مهم است که اطلاعاتی از زبان رسمی کشوری که سفر کرده اید داشته باشید. اکثر تایلندی ها انتظار ندارند که یک خارجی بتواند به زبان تایلندی صحبت کند اما اگر در سطح ابتدایی زبان تایلندی را بلد باشید بدون تردید تجربه شیرین و لذت بخشی را در سفر به تایلند تجربه خواهید کرد و اغلب مردم تایلندی به طور قابل توجهی شگفت زده می شوند.

تور تایلند -تور تایلند ارزان-قیمت تور تایلند- تور ارزان تایلند-تور تایلند قیمت-تور تایلند لحظه آخری5

مذهب کشور تایلند

هیچ دین رسمی در کشور تایلند وجود ندارد، به این معنی که همه مردم تایلند از آزادی مذهبی لذت می برند. با این حال، بودیسم رایج ترین مذهب تایلند است که تقریبا ۹۵ درصد از جمعیت مردم تایلند این مذهب را پذیرفته اند. جمعیت باقی مانده از دین مسلمان (۴٫۶٪)، مسیحیان کاتولیک (۰٫۷٪) و ۱٪ باقی مانده بین هندوها، سبک ها و ادیان یهودی تقسیم شده است. اعتقادات مذهبی، سنت ها و آداب و رسوم عمیقا در زندگی مردم تایلند وجود دارد و تقریبا در هر جنبه ای از زندگی آنها نفوذ پیدا کرده است.

آب و هوای کشور تایلند

با توجه به اینکه تایلند از کشورهایی است که در نزدیکی دریا قرار دارد و جزء کشورهای سرسبز و جنگلی محسوب می شود و همچنین جزایر و سواحل شنی سفید آن آوازه ی جهانی دارد. آب و هوای کشور تایلند در تمام طول سال نسبتا گرم است، اگر چه این کشور به طور رسمی دارای سه فصل اصلی است. اگر قصد شرکت در تور تایلند دارید حتما این سوال در ذهن شما خواهد بود که چه زمانی مناسب برای سفر به کشور تایلند می باشد، باید گفت که بهترین زمان سفر به تایلند از ماه آبان تا بهمن ماه است، در این ماه ها هوا افت دما دارد و آب و هوای نسبتا سردی حاکم می شود. آب و هوای شهر بانکوک و پاتایا تابعیت گرمسیری دارد و شهر پوکت از آب و هوای تقریبا معتدلی برخوردار است. برای سفر و دریافت قیمت تور تایلند  زمان خاصی را در نظر نگرفته اید ما به شما ما دسامبر را پیشنهاد میکنیم که آغاز سال جدید است و اکثر جشن ها و مراسمات در این ماه برگزار می شوند. اگر قبلا به این کشور سفر کرده باشید، میدانید که مشکلات گوارشی معده یکی از شایع ترین بیماری هایی است که بازدید کنندگان تایلند از آن شکایت دارند.  این عارضه به طور کلی نتیجه مصرف مواد آلوده است، بنابراین مراقب باشید که در طول گشت و گذار چه چیزی میخورید. در کل به یاد داشته باشید تایلند یک کشور استوایی است و گرمای شدید و رطوبت می تواند بر سلامت کلی شما تأثیر بگذارد. از این رو برای جلوگیری از کمبود آب، مقدار زیادی آب بنوشید.

تور تایلند -تور تایلند ارزان-قیمت تور تایلند- تور ارزان تایلند-تور تایلند قیمت-تور تایلند لحظه آخری5

در سفر به تایلند چه بپوشیم

شما با شرکت در تور ارزان تایلند بهتر است شلوارهای تنگ و لباس های چسبناک را فراموش کنید و لباس های سبک و خنک بپوشید.  فراموش نکنید که لباس های رسمی را حتما در چمدانتان داشته باشید زیرا اگر قصد بازدید از یک مکان خاص و یا شرکت در رویدادهای رسمی را دارید حتما به یک لباس رسمی نیاز خواهید داشت.  نکته ی دیگری که باید توجه داشته باشید این است که هنگام بازدید از موزه های خاص، کاخ بزرگ و به خصوص معابد باید لباس نسبتا پوشیده ای به تن داشته باشید زیرا مردم تایلند به این اماکن احترام خاصی قائل هستند.

اقتصاد کشور تایلند

تایلند همانند اکثر کشورهای جهان، دارای اقتصاد مخلوط است، به این معنی است که دولت می تواند در چندین فعالیت اقتصادی رشد کند و البته اکثر فعالیت ها هنوز توسط شرکت های خصوصی اجرا می شود . بخش عمده اقتصاد تایلند بر روی فعالیت های کشاورزی، صنعت، گردشگری و خدمات می چرخد . صادرات محصولات کشاورزی بیشترین سود را در تاریخ اقتصادی تایلند ثبت کرده است . با وجود اینکه اخیرا صنعت گردشگری به طور فزاینده ای مورد اهمیت قرار گرفته شده است و سرمایه گذاری در کسب و کارهای گردشگری محلی یکی دیگر از عوامل افزایش اقتصاد تایلند است با این وجود صنعت گردشگری برای اقتصاد تایلند بسیار مهم و حیاتی است و هر ساله بیش از ۲۰،۰۰۰،۰۰۰ نفر از این کشور بازدید می کنند. اما دولت تایلند هنوز بر کشاورزی و کشت برنج متمرکز است , یک صنعت کلیدی برای رشد اقتصاد و درآمد تایلند می داند  و سایر صنایع مهم شامل دیگر محصولات کشاورزی، نساجی و قطعات خودرو است.

تور تایلند -تور تایلند ارزان-قیمت تور تایلند- تور ارزان تایلند-تور تایلند قیمت-تور تایلند لحظه آخری5

سوغات تایلند

کشور تایلند بهشتی رویایی برای علاقمندان به خرید شناخته شده است. در تایلند به دلیل داشتن بازارهای خیابانی، بازارهای آخر هفته، بازارهای شناور روی آب و بازارهای محلی و مراکز خرید معروف دیگر با بهترین تجربه های خرید رو به رو خواهید شد. در‌ واقع کشور تایلند تولید کننده ی پارچه های ابریشمی، وسایل زینتی، محصولات ماساژ، جواهرات دست ساز و چوبی، ظروف چینی و چوبی، وسایل عتیقه و آنتیک، غذاها و شیرینی های محلی  می باشد که در تمام سطح شهر به وفور یافت می شوند. بنابراین اگر در صدد دریافت تور تایلند ارزان هستید حتما یک یا دو چمدان خالی در نظر بگیرید که سوغاتی هایی که تهیه می کنید بدون جا نباشند.

تور تایلند -تور تایلند ارزان-قیمت تور تایلند- تور ارزان تایلند-تور تایلند قیمت-تور تایلند لحظه آخری5

شهرهای مهم تایلند

تایلند دارای شهرهای بزرگ و هیجانی زیادی است که هر کدام از آنها جاهای دیدنی زیادی از جمله طبیعتی زیبا، جاذبه های تاریخی و آثار باستانی، معابد بودایی، روستاهای کشاورزی، فروشگاه های صنایع دستی محلی، سواحل و تالاب های چشمگیر می باشد. با شرکت در تور تایلند حتما باید قبل از سفرتان با شهرهای توریستی تایلند آشنا شوید. در ابتدا شهر بانکوک یا همان شهر فرشتگان را معرفی می کنیم، بانکوک، پایتخت ملی کشور تایلند است که بزرگترین شهر تایلند می باشد . بانکوک به عنوان شهری پرجمعیت و قطب تجارت و سیاست در تایلند معرفی می شود، البته علاوه بر این جاهای دیدنی بانکوک شهرت زیادی دارد. پاتایا، دومین شهر بزرگ تایلند پس از شهر زیبای بانکوک است، این شهر مشهور به شب زنده داری، سواحل شنی شگفت انگیز و فعالیت های ورزشی در آب می باشد و یکی از مهمترین شهرهای توریستی تایلند محسوب می شود. سامویی جزیره اصلی تایلند است که سواحل شنی سفید، صخره های مرجانی و درختان نارگیل این شهر شهره و آوازه ی جهانی دارد . سامویی به دلیل سکوت و آرامشی که در آن حاکم است معمولا میزبان رویدادهای فرهنگی و جشن سال جدید می باشد. شهر توریستی پوکت، یکی دیگر از شهرهای هیجانی تایلند است که بازدیدکنندگان آن احساس ماجراجویی در سواحل را در خود حس می کنند.

تور تایلند -تور تایلند ارزان-قیمت تور تایلند- تور ارزان تایلند-تور تایلند قیمت-تور تایلند لحظه آخری5

 سواحل تایلند

بدون تردید می توان گفت که تایلند دارای زیباترین سواحل جهان است . این کشور یکی از محبوب ترین مکان ها برای سفر در جنوب شرقی آسیا است که عمدتا به دلیل آب و هوای ایده آل و برخی از سواحل تایلند گردشگران بیشتری را به خود جذب می کند. تصویر بی پایانی از خورشید، دریا، شن و ماسه های سفید، قایق های رنگی را در ذهن مجسم کنید بلافاصله خواهید فهمید که چرا هر سال ۳۲ میلیون گردشگر سواحل گرمسیری تایلند را برای بازدید انتخاب می کنند. ساحل چاونگ در نزدیکی سامویی، ساحل فرا ننگ ساحلی با صخره های سنگ آهک و کریستالی و جزیره فی فی از بهترین و شناخته شده ترین سواحل تایلند محسوب می شوند.

مراکز خرید تایلند

کشور تایلند جایی است که همه مدل محصول با کیفیت و بی کیفیت را می توان پیدا کنید. با توجه به اینکه از این کشور تعداد گردشگران زیادی بازدید می کنند، در نتیجه مراکز خرید تایلند به تعداد زیادی یافت می شود. مهمترین نکته ای که باید در بازارهای تایلند توجه داشته باشید، تقلبی و یا اصل بودن آن محصول است زیرا عمل پس گرفتن و محصول به هیچ عنوان رایج نیست اما نکته ی مثبت فروشندگان مراکز خرید این است که تعویض و تعمیر کالای خریداری شده بدون هزینه است و شما می توانید جنس خریداری شده تان را تعویض کنید. اگر قصد شرکت در قیمت تور تایلند را دارید خوب است که با شهر بانکوک، قلب مراکز خرید تایلند آشنا شوید، این شهر مدرن بهترین مراکز خرید تایلند را در خود جای داده است. شما وقتی از طریق تور بانکوک به این شهر سفر می کنید انواع مرکز خرید مناسب با هر نوع بودجه ای خواهید دید. شاید جالب باشد که بدانید ساعات کاری در تایلند با توجه به نوع کسب و کار متفاوت است. مراکز خرید معمولا از ساعت ۱۰:۰۰ باز می شوند و بین ساعت ۲۰:۰۰ تا ۲۲:۰۰ بسته می شوند و همچنین بانک ها هم از ساعت ۹:۰۰ تا ۱۵:۳۰ از دوشنبه تا جمعه باز هستند، مگر آنهایی که در داخل مراکز خرید قرار دارند که کمی دیرتر باز و بسته می شوند.

تور تایلند -تور تایلند ارزان-قیمت تور تایلند- تور ارزان تایلند-تور تایلند قیمت-تور تایلند لحظه آخری5

جاهای دیدنی تایلند

تایلند یک جواهر در آسیای جنوب شرقی است. تایلند به اندازه کافی توسعه یافته است تا بیشترین راحتی را برای گردشگران تور تایلند قیمت فراهم کند، در واقع کشور لبخند ها برای شما یک سفر رویایی را به ارمغان می آورد. سواحل آرام و شگفت انگیز، شهرهای شلوغ و پر رفت و آمد، معابد با عظمت و طبیعت بکر و دست نخورده از مهمترین دیدنی های تایلند است که همه ساله گردشگران تور تایلند در هر فصلی مهمان این کشور می شوند. همین امر باعث شده است که سرمایه گذاران و تاجران زیادی به این کشور کشیده شده اند.

فرودگاه های مهم تایلند

فرودگاه بین المللی تایلند همچون دیگر کشورهای جهان در پایتخت قرار گرفته است، فرودگاه بین المللی سووارنابومی (Suvarnabhumi) بانکوک، دروازه اصلی هوایی به تایلند است . این فرودگاه بیش از ۵۰ خط هوایی بین المللی را به عهده دارد . جدایی از فرودگاه سووارنابومی، فرودگاه های منطقه ای دیگر مانند فرودگاه بین المللی چیانگ مای، فرودگاه بین المللی پوکت و فرودگاه بین المللی سامویی روزانه تعداد کمی از ورود و خروج مستقیم بین المللی را در اختیار دارند.  همچنین این کشور دارای بیش از ۲۰ فرودگاه داخلی در شهرهای بزرگ سراسر تایلند می باشد.

تور تایلند -تور تایلند ارزان-قیمت تور تایلند- تور ارزان تایلند-تور تایلند قیمت-تور تایلند لحظه آخری5

هتل های تایلند

تایلند دارای یکی از مهمترین شهرهای جهان و سواحل هیجان انگیز بوده، که مجلل ترین هتل های جهان را در خود جای داده است. بعد از اینکه در تور تایلند لحظه آخری ثبت نام کردید قطعا در روند این سفر انتخاب یک هتل زیبا، تمیز و لاکچری  که تمام نیازهای شما را برآورده کند، مهمترین کار است. در این کشور هتل ها به دسته های مختلفی طبقه بندی شده اند، هتل های جنگلی، هتل های لوکس مدرن و هتل های سنتی انواع آنها هستند. از نکاتی که باید در انتخاب هتل توجه فرمایید، میزان فاصله هتل با مراکز خرید، دیدنی های تایلند، معابد، سواحل، مترو و فرودگاه است که دسترسی راحتی داشته باشید تا زمان و هزینه ی رفت و آمد زیادی نپردازید. نکته ی دیگر اینکه اکثر هتل ها دسترسی مستقیم به اینترنت دارند و به راحتی می توانید با لب تاپ هتل یا دستگاه شخصی تان به طور مستقیم استفاده کنید.