تور سامویی

تور سامویی یکی از زیباترین مقاصد گردشگری در دنیا جزیره سامویی در کشور تایلند است. این جزیره سومین جزیرۀ بزرگ کشور تایلند محسوب میشود. در سالهای اخیر با سرمایه گذاری درست و جلب امکانات این منطقه توانسته است گردشگران را از سراسر دنیا به خود جلب کند. از ویژگیهای جزیره سامویی میتوان به جنگلهای زیبا و درختان نارگیل اشاره کرد. در این جزیره سواحل بسیاری وجود دارد که مشهورترین آنها سواحل چی وانگ، لامایی، بوفوت و مانینام هستتد. همچنین صدها اقامتگاه بزرگ و ویلاهای لوکس تا مهمانخانه های ارزان قیمت در این منطقه وجود دارد.

تور سامویی

تور سامویی

آشنایی با جزیره سامویی و تور سامویی

جزیره سامویی با مساحت ۵۵ کیلومتر یکی از جزایر کوهستانی کشور تایلند است. بیشتر مناطق این جزیره ناهموار و کوهستانی است و تنها سواحل این منطقه هموار هستند. همین مسئله موجب شده که این منطقه از ساخت و ساز برجها در امان بماند و خانه های آن شکل سنتی و قدیمی خود را حفظ کنند. معماری جزیره سامویی بسیار زیباست و ترکیبی از معماری کشور تایلند تاثیر گرفته از معماری کشورهای همسایه مانند چین است. جالب است بدانید که بیشتر فضای این جزیره برای پرورش نارگیل استفاده میشود.

تور سامویی

تور سامویی

جالب است بدانید که جزیره سامویی از جزیره پوکت کوچک تر است و محیط ساکت تری نیز دارد؛ اما آبهای زلال این ناحیه برای غواصان و شناگران بسیار دلپذیر است. چشم اندازهای سواحل این ناحیه بسیار زیباست. اگر به دنبال استراحت در سواحل آرام و دلپذیر هستید سواحل چاونگ و لامانی چندان برای شما مناسب نیستند اما سایر سواحل منطقه دلپذیر و آرام هستند.

شما میتوانید در سواحل دلپذیر این منطقه دراز بکشید و از آفتاب لذت ببرید یا به صخره نوردی بپردازید همچنین از معابد بودایی و باغ پروانه ها و مزرعه مارها نیز میتوانید دیدن کنید. صخره های مرجانی این منطقه نیز بسیار زیبا هستند.

کشف جزیره سامویی

نزدیکترین جزیره با جزیره سامویی شصت کیلومتر فاصله دارد. بنابراین این منطقه تا سالها کشف نشده باقی مانده بود.

کشف جزیره سامویی در دهه ۱۹۷۰ توسط کوهنوردان صورت گرفت. در آن زمان این منطقه کاملا بکر بود و از آب و برق در آن خبری نبود. اهالی منطقه با پرورش نارگیل و ماهیگیری روزگار خود را سپری میکردند. در حال حاضر این سرزمین نقش مهمی در صادرات نارگیل کشور تایلند برعهده دارد.
چشم انداز طبیعی زیبای این منطقه بسیار دلپذیر است. اگر اهل شنا و غواصی هستید، آبهای زلال منطقه چی وانگ برای شما بسیار مناسب است. خلیج زیبای لامایی نیز مکانی دلپذیر برای گذراندن وقت است و taling ngam غروب خورشید زیبایی دارد.

سرمایه گذاری خوب و مناسب دولت تایلند در استفاده از امکانات طبیعی و تفریحی و تورهای تفریحی به خوبی توانسته اند رضایت گردشگران را فراهم آورند. برای رفتن به جزیره سامویی میتوانید از هواپیما، قایق و کشتی استفاده کنید. مساحت منطقه سامویی ۲۵۰ کیلومتر است

تور سامویی

تور سامویی

آب و هوای سامویی

مانند بقیه مناطق کشور تایلند، آب و هوای سامویی، استوایی است. بیشتر فصلهای سال در این منطقه آب و هوا مرطوب و پر باران است؛ و مدت فصول گرم و کم باران بسیار کم می باشد. به طور کلی آب و هوای جزیره سامویی به سه دوره در سال تقسیم میشود. بخشی از آن فصل کم باران، قسمتی فصول گرم و سومین بخش زمان بارانهای موسمی می باشد.

شهرت تور سامویی در میان گردشگران به اجتماعات ساحلی آن است. سواحل زیبای این منطقه آرامش بخش و دلپذیر هستند. بزرگترین ساحل سامویی Chaweng نام دارد که در قسمت شمال شرقی جزیره واقع شده است. در فصول پرگردشگر معمولا سواحل دچار ازدحام میشود و در بعضی مواقع این ازدحام با آلودگیهای محیط زیستی و تجمع زباله نیز همراه است. اگرچه مسئولین منطقه با جدیت به پاکسازی مناطق میپردازند.

تور سامویی

تور سامویی

آب دریای جزیره سامویی زلال و شفاف است و شنهای ساحلی آن سفید و درخشان هستند. موجهای این منطقه برای موج سواری بسیار مناسب است اما همین موجهای بلند برای کسانی که در ساحل نشسته اند میتواند دردسر ساز باشد.

جزیره بزرگ مجاور سامویی جزیره bang rak است. برای دیدن این جزیره باید به ساحل بودای بروید. زیبایی ساحل بودای به مجسمۀ نوزده متری است که از بودا درست شده و آن را با طلا پوشانده اند.
بخش مرکزی جزیره سامویی به دلیل وجود جنگلهای کوهستانی خالی از سکنه است. وجود جاده ها بین مناطق روستایی و سواحل این منطقه ارتباط برقرار نموده است.

دمای هوای جزیره سامویی بین ۲۳ تا ۳۲ درجه در نوسان است. فصل گرم در این کشور دمای هوا تا ۳۲ درجه میرسد و در فصول سرد (بین ماههای نوامبر و ژانویه) دما تا ۲۳ درجه پایین می آید.

وجود خط استوا در نزدیکی این منطقه موجب شده تا طول روز و شب در جزیره سامویی تقریباً برابر باشد.

تور سامویی

تور سامویی

 فرودگاه سامویی تایلند

ساخت فرودگاه سامویی تایلند در سال ۱۹۸۲ آغاز شد و در ماه آپریل سال ۱۹۸۹ به بهره برداری رسید. این فرودگاه یک فرودگاه عمومی و باربری می باشد که در ارتفاع ۲۰ متری از سطح دریا و در قسمت شمالی جزیره ساخته شده است. این فرودگاه یک باند به طول ۲۰۶۰ متر دارد. نزدیکترین ساحل به فرودگاه سامویی ساحل بوفوت است.کد فرودگاه جزیره سامویی IATA: USM – ICAO: VTSM می باشد.

لازم است بدانید که این فرودگاه توسط بخش خصوصی در جزیره سامویی  ساخته شده است و خطوط هوایی بانکوک آن را اداره میکند. پروازهای بین المللی فرودگاه سامویی نیز در سال ۲۰۰۸ آغاز گردید؛ اما پروازهای داخلی آن بیشتر بین مناطق پوکت، پاتایا، بانکوک و چینگ مای می باشد. بیشترین پروازهای خارجی نیز به شهرهای هنگ کنگ، پنانگ، سنگاپور و کوالالامپور انجام میشود.

تور سامویی

تور سامویی

خطوط هوایی فعال در فرودگاه بین المللی جزیره سامویی

 خطوط هوایی که در این منطقه در رفت و آمد هستند شامل خطوط هوایی بانکوک، تایی ایرلاین، فیر فلای، سیلک فلای و خطوط هوایی چین شمالی می باشند.

جاذبه های گردشگری تور سامویی

جزیره سامویی دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است. در ادامه بخشی از دیدنیهای سامویی را به شما عزیزان معرفی میکنیم.

باغ وحش ببر و نمایش میمون ها درسامویی

از دیدنیهای تور سامویی میتوان به باغ وحش زیبای این شهر اشاره کرد. این باغ وحش زیبا که در ساحل بان هارن ساخته شده، دارای یک آکواریوم نیز هست و بازدیدکنندگان میتوانند در آن حیوانات مختلف خشکی و آبی را ببینند. انواع ماهیها، لاکپشت ها و مرجانهای زیبا و حیوانات وحشی مانند شیر و پلنگ و ببرهای نایاب بنگال در این باغ وحش به نمایش گذاشته شده اند.

تور سامویی

تور سامویی

باغ جادویی تور سامویی

در میان جنگلهای جزیره سامویی باغ بزرگ و زیبایی وجود دارد که در میان مردم کشور تایلند به عنوان باغ سحر آمیز بودا شناخته میشود. در این باغ مجسمه های زیبایی وجود دارد که توسط بومیان منطقه ساخته شده اند. برای رفتن به این باغ باید به ارتفاعات منطقه و نزدیک یک آبشار کوچک بروید. بهتر است قبل از این کار نقشه محل را تهیه کنید.
در گوشه و کنار این باغ زیبا میتوانید مجسمه های زیبا را ببینید و از فضای زیبای باغ لذت ببرید. برای رسیدن به باغ رویایی دو مسیر وجود دارد. یکی مسیری هموار و دیگری مسیر ناهمواری که از میان جنگل و با عبور از رودخانه و کوهها به آن میرسد. اگرچه عبور از مسیر دوم سخت است اما به دلیل مناظر زیبا و فضای طبیعی آن بیشتر افراد تمایل دارند که از این مسیر دشوار عبور کنند. طبیعت این منطقه بکر و زیباست و چشم اندازهای شگفت آوری را پیش روی بازدیدکنندگان قرار میدهد.

تور سامویی

تور سامویی

باغ پروانه های تور سامویی

از دیدنیهای شگفت آور جزیره سامویی میتوان باغ پروانه های آن را نام برد. این باغ در قسمت جنوب شرقی جزیره سامویی قرار دارد. این بخش از جنگل با گلهای بسیار زیبای استوایی پوشیده شده است و در اطراف آن میتوانید صدها نوع پروانۀ زیبا و کمیاب را در کنار کندوهای عسل ببینید. باغ پروانه های سامویی منظره ای دیدنی و پر هیجان از میان گلهای زیبا و پروانه های رنگارنگ را پیش چشم شما میگسترد. همه ساله عده بسیاری از علاقه مندان به پروانه ها راهی این منطقه میشوند تا از شگفتی این باغ لذت ببرند.

لازم است بدانید که این باغ با یک حصار توری محافظت میشود و پروانه ها در محیط آن آزادانه در میان گلها میچرخند و با موزهای رسیده و گلهای سرخ تغذیه میشوند.

تور سامویی

تور سامویی

صخره های پدربزرگ و مادربزرگ

از دیدنیهای جالب جزیره سامویی، صخره های پدربزرگ و مادربزرگ را میتوان نام برد. این صخره ها در ساحل شرقی سامویی که به نام ساحل لامای شناخته میشود قرار دارند. درباره این صخره داستان خاصی وجود دارد و آن این است که زن و مردی برای پسرشان زن میگیرند و برای زن گرفتن فرزندشان به ۴۰۰ کیلومتری شهر خود سفر میکنند؛ اما با طوفانی شدن دریا هر دو غرق میشوند. آب دریا آنها را به ساحل می آورد و تبدیل به صخره هایی میشوند تا برای ابد در این سرزمین باقی بمانند.

خانه باستانی تور سامویی

یکی از مشهورترین ساختمانهای تاریخی کشور تایلند در جزیره سامویی واقع شده است. این خانه بازمانده ای از تمدنهای جنوب شرقی آسیا بوده و مهمترین اثر تاریخی سامویی محسوب میشود. اگرچه این ساختمان بسیار قدیمی است اما از آسیب در امان مانده و به خوبی حفظ شده لوازم داخل خانه نیز به خوبی نمایانگر دوران تاریخی گذشته می باشند. گفته میشود که قدمت این بنا بیش از ۱۵۰ سال است و در ساخت آن از هیچ میخی استفاده نشده. این بنا نیز از ساختمانهای مورد علاقه گردشگران در این ناحیه می باشد.
اگر به جزیره سامویی سفر کردید بازدید از این خانه قدیمی را از دست ندهید.
تور سامویی

نمایش مارهای تور سامویی

یکی دیگر از دیدنیهای سفر به جزیره سامویی مزرعه ای است که در جنوب این منطقه قرار دارد. این مزرعه شهرت خود را از نمایش روزانه مارها کسب کرده است. این نمایش که با استقبال خوب گردشگران مواجه شده است دو بار در روز اجرا میشود. یکبار ساعت یازده و یکبار دو عصر پرورش مارهای سمی و غیر سمی بسیار زیبا در یک مزرعه محلی و به نمایش گذاشتن آنها برای گردشگران بسیار سرگرم کننده بوده است و مزرعۀ مارهای جزیره سامویی شهرت خوبی دست و پا کرده است.

مار کبرای مرگبار در این نمایش نقش ثابتی دارد. نام مزرعه مارها در کتاب رکوردهای جهانی گینس به ثبت رسیده است و جزء دیدنیهای این منطقه به حساب می آید. همچنین در این مزرعه از بزرگترین عقرب دنیا و درازترین هزارپای دنیا نیز نگهداری میشود. در نمایشهای این مزرعه از مارهای پیتون، کبراها، عقرب، هزارپا و خروس جنگی استفاده میشود.

تور سامویی

معرفی مراکز خرید سامویی تایلند

با رشد گردشگری در جزیره سامویی، همه ساله گردشگران بسیاری از سراسر دنیا راهی این منطقه میشوند. در منطقه سامویی مراکز خرید چندان بزرگ نیستند اما بسیار زیبا و جذاب هستند.

۱مرکز خرید تاپس سامویی

اگر تمایل دارید تا در سفر به جزیره سامویی اجناس خود را با قیمت مناسب و ارزان تهیه کنید مرکز خرید تاپس یک انتخاب خوب برای شماست. این مرکز خرید در بخش مرکزی جزیره ساخته شده که شلوغ ترین بخش جزیره سامویی نیز محسوب میشود. در این مرکز خرید میتوانید مواد غذایی و تنقلات بومی را میل کنید و برای سوغاتی نیز میتوانید از آن تهیه کنید. بسیاری از میوه ها و نوشیدنیهایی که در این منطقه عرضه میشود از میوه های استوایی تهیه شده و تجربه خوردن آنها میتواند دلپذیر باشد. در حقیقت در این مرکز خرید شما تفریح را با سرگرمی و خرید تلفیق خواهید کرد.

تور سامویی

۲مرکز خرید بوتس سامویی

از دیگر مراکز خرید جزیره سامویی که توانسته است توجه گردشگران را به خود جلب کند، مرکز خرید بوتس است. این مرکز خرید در دو نقطه از جزیره سامویی شعبه دارد. یکی در منطقه گردشگری چاونگ در بخش شمالی جزیره و دیگری در منطقه تراپیکال مورفی. ساعت کار این مرکز خرید از ساعت ده صبح تا دو صبح روز بعد می باشد.

تور سامویی

۳مرکز خرید شبانه پلازا سامویی

اگر تمایل داشتید که در شب برای خرید اقدام کنید، در جزیره سامویی بازار خرید و فروش شبانه نیز وجود دارد. مرکز خرید شبانه پلازا از بهترین مراکز خرید شبانه این منطقه است که در تمام ساعات شبانه روز آماده خدمت رسانی به مشتریان خود می باشد. دسترسی به این مرکز خرید بسیار راحت است و در قسمت مرکزی جزیره قرار دارد. در این مرکز خرید شما میتوانید انواع لباسهای زنانه، مردانه و بچه گانه، لوازم آشپزخانه و لوازم تزئینی را تهیه نمایید.

تور سامویی

۴مرکز خرید روستایی ماهیگیری سامویی

یکی دیگر از مکانهای سرگرم کننده و عالی برای گردشگران، مرکز خرید روستایی ماهیگیری جزیره سامویی است. اینجا مکانی فوق العاده برای خریدن سوغاتی به حساب می آید. در این مرکز خرید میتوانید انواع رستوران، بوتیک، فروشگاه و … را پیدا کنید. همچنین رستورانهای سنتی این منطقه نیز غذاهای دریایی را از تازه ترین مواد صید شده تهیه مینمایند و قیمت غذا در این منطقه بسیار مناسب است. شما میتوانید در این مرکز خرید هم یک خرید دلپذیر داشته باشید و هم غذاهای دریایی دلخواهتان را امتحان کنید.

تور سامویی

۵مرکز خرید سون ایلون سامویی

اگر برای خرید خود در جزیره سامویی به دنبال یک فروشگاه بزرگ و کامل هستید میتوانید به مرکز خرید معروف سون ایلون مراجعه کنید. این مرکز که شبیه به یک هایپرمارکت بزرگ ساخته شده، در تمام جزیره سامویی بیشتر از شصت شعبه دارد که با لوگوی قرمز و سبزی که دارد به سادگی قابل شناسایی است. کلیۀ شعبه های این مرکز خرید در تمام روزهای هفته و تمام ساعات شبانه روز پاسخگوی مشتریان میباشند.

رستوران های جزیره سامویی

در جزیره سامویی شما انتخاب های متنوعی برای غذا خوردن دارید. از رستورانهای هتل های ۵ ستاره تا رستورانهای محلی نه چندان مشهور. شما میتوانید در این جزیره برای هر سلیقه ای غذا پیدا کنید. نیازی نیست که نگران بهداشت باشید چون رستورانهای این منطقه به خوبی از نظر بهداشت کنترل میشوند. میتوانید از نانوایی های سنتی، بستنی فروشی ها، آشپزخانه های غذای دریایی، کبابی ها و رستورانهای هندی و مکزیکی غذای دلخواه خود را تهیه کنید. در این منطقه از نظر رستوران کمبودی وجود ندارد. به خصوص درباره غذاهای دریایی تازه محلی هیچ کمبودی وجود ندارد. در منطقه چاونگ رستورانها خوراکیهای برزیلی و ایتالیایی و پیتزا فروشی نیز وجود دارد. همچنین میتوانید غذاهای چینی را نیز امتحان کنید.

غذاهای کشور تایلند و جزیره سامویی

یکی از دلپذیر ترین تجربیات سفر به جزیره سامویی ، غذاهای این منطقه است. فرهنگ غذایی مردم تایلند تلفیقی از غذای مردم هند و چین است که به صورت بخار پز شده یا تفت داده سرو میشود. در آشپزی کشور تایلند از گیاهان گرمسیری نیز استفاده میشود. مشهورترین ترکیب غذاهای مردم تایلند سیر، برگ لیمو، تمر هندی، شیر نارگیل، سس ماهی، سس ریحان و … می باشد. همچنین مهمترین بخش غذاهای تایلندی برنج است. همچنین ماهی و میگو در غذای مردم این ناحیه نقش مهمی دارند و رشته و کاری نیز در غذاهای این مردم پرکاربرد است. مردم این کشور در غذاهای خود حتی از گیاهان دریایی نیز استفاده میکنند.

آشپزی اصیل مردم کشور تایلند و جزیره سامویی  غذاها را به صورت کباب پز و بخار پز سرو میکند و فلفل در بیشتر غذاهای جزیره سامویی نقش دارد. یک وعده غذای عادی کشور تایلند شامل سوپ، خوراک کاری با ادویه و سالاد، سس و ماهی پخته و سبزیجات است. سالاد نیز در غذای این مردم به صورت ادویه دار و تند سرو میشود. همچنین دسر غذاهای این کشور از میوه های شیرین و تازه محلی تهیه میگیرد. شما میتوانید فرهنگ غذایی مردم تایلند را در غذاهای مردم جزیره سامویی تجربه کنید.